Aplikacje z Androida dostępne na PC dzięki BlueStack

Jeden z najciekawszych projektów ostatnich miesięcy – BlueStack – emulator Androida, czyli źródło aplikacji dostępnych na peceta. Dzięki programowi możliwe jest korzystanie z ponad 500 tys. aplikacji i gier przeznaczonych dotychczas na smartfony i tablety. 

Wszystko zaczęło się od córki Rosena Sharmy, byłego szefa McAfee, producenta oprogramowania antywirusowego. Córka bawiła się androidowym tabletem ojca. Gdy przesiadła się na laptopa, zauważyła, że nie może korzystać z aplikacji, których przed chwilą używała. Wtedy też narodził się pomysł stworzenia programu umożliwiającego implementację aplikacji na PC.

Alfa wersja BlueStack była już testowana pod koniec 2011 roku. Reakcja testerów była przychylna, dlatego kilka miesięcy później zostały uruchomione beta testy. Zainteresowani użytkownicy mogli zapisywać się do testowania poszczególnych aplikacji.

BlueStack można zainstalować na komputerach z Windows XP, Vista, a także Windows 7. Aplikacje pochodzą z Google Play, jak również z Amazon Appstore, 1 Mobile Market i GetJar. Aby zainstalować określoną aplikację potrzebne jest konto na Google z adresem pocztowym Gmail. Ponadto dzięki aktualnemu użytkowaniu Androida możliwe jest zsynchronizowanie BlueStack ze smartfonem lub tabletem, a następnie wszystkie aplikacje figurujące na urządzeniu mobilnym zostaną przetransponowane na PC.

Instalowanie aplikacji w BlueStack przebiega podobnie jak na smartfonach czy tabletach. W centralnej części głównego okna znajduje się wyszukiwarka aplikacji, w którą wpisujemy frazę. Program przeszukuje zasobność  marketu aplikacji i wyświetla pasujące mini programy.

U dołu okna BlueStack widoczne są cztery przyciski: do wyszukiwania aplikacji, do włączania ustawień, a także powrót do poprzedniego okna oraz do wyświetlania menu w aplikacjach. Miejsce na zainstalowane aplikacje wynosi 4 GB.

BlueStack zabezpieczyło sobie przyszłość funduszami pozyskanymi z firm inwestycyjnych: Ignition Ventures, Radar Partners, Helion Ventures, Redpoint Ventures oraz Andreessen Horowitz w wysokości 7,6 mln $. Finalna wersja programu ma się pojawić pod koniec 2012 roku.

Foto: cnxofficialandreascy, bluestack

, , ,

No comments yet.

Leave a Reply